JAK A KDE PLAVEME

Vaničkování
pro miminka

Plavání kojenců
a batolat s rodiči

Kurzy plavání dětí
od 3 do 6 let

Vaničkování

Plavání miminek v rehabilitační vaně

Vaničkování je určeno pro miminka od 2. měsíců do půl roku věku dítěte, jedna vanička trvá 45 min. (doba ve vodě 10 – 30 min., záleží na věku a náladě miminka).

Kurz  vaničkování  má  8  lekcí  a  děti  chodí  plavat  1x  týdně.

Děti jsou do vaniček zařazovány co nejdříve po přihlášení a podle režimu děťátka.

S kojeneckým plaváním je vhodné začít ihned po porodu, nejdříve v domácím prostředí (jedná se spíše o koupání a jemnou manipulaci s děťátkem ve vodě) a od 2 měsíců v rehabilitační vaně, kde jsou vytvořeny podmínky pro plavání s již tak malým děťátkem. S dětmi pracujeme ve vaničkách:

Plavání v rehabilitační vaně je činnost individuální, každé děťátko je jiné a každému je potřeba se věnovat samostatně. Každé miminko pak chodí plavat v určitý den a čas, který si s maminkami a tatínky domluvíme.

Kde plaveme:

  • UHERSKÉ HRADIŠTĚ  –  Budova OBZOR ve Staré Tenici … MAPA

  • UHERSKÝ  BROD –  Rehabilitační oddělení Polikliniky … MAPA

S dětmi pracujeme v poloze na zádech i na bříšku, kde nadnášeny vodou zapojují a procvičují různé části tělíčka. Povídáme si s nimi, zpíváme, masírujeme, otužujeme atd. Dětem tak poskytujeme spoustu nových podmětů pro vnímání,které by jinak nepoznaly. V žádném případě by však neměli rodiče doma jakkoliv experimentovat a zkoušet s děťátkem plavat bez jakýchkoliv znalostí problematiky. Navazuje se tak na období prenatálního vývoje dítěte v plodové vodě a rodiče se sami mohou přesvědčit o dalším kladném působení vodního prostředí na vývoj děťátka. I tak malé děti snáší pobyt ve vodě velmi dobře a ani pozdější potápění jim nečiní žádné problémy.

Plaváníčko je vhodné i pro děti předčasně narozené, s ochablými částmi tělíčka nebo jinými vývojovými odchylkami – slouží jako doplněk rehabilitačního cvičení.

Je však nutné vždy pracovat pod vedením zkušené instruktorky, která rodičům ukáže a vysvětlí, jak mají při manipulaci s dítětem správně postupovat. Každý prvek si musí dítě nejprve v plné míře osvojit, než naváže na další, o něco složitější. Trpělivost rodičů přináší ovoce, jen pomalé a citlivé zacházení s dítětem je korunováno úspěchem.
Rodičům ukazujeme i správné úchopy při nošení děťátka a manipulaci s miminkem, povídáme si o vlivu porodu a reakcích dětí na různé podněty, o psychomotorickém vývoji, výživě, dětských nemocech, cvičení a celkovému přístupu k miminku. Rádi Vám odpovíme na jakékoliv dotazy.

Plavání v bazénu

Kurzy plavání kojenců a batolat s rodiči

Tyto  kurzy  mohou  navštěvovat  batolata  s  rodiči  od  ukončeného  6. měsíce  do  3-4  let.
Skupinky  jsou  rozděleny  podle  věku  a  pokročilosti  dětí.

Kurzy plavání dětí od 3 do 6 let

Jedná se o plavání, kde navazujeme na získanou adaptaci dětí na vodní prostředí. Kromě různých her a dovádění ve vodě přistupujeme i k nácviku plaveckých způsobů a  dalším plaveckým dovednostem. Zpočátku ještě s pomocí rodičů, postupně však děti osamostatňujeme a učíme plavání jak v mělké, tak i v hluboké vodě, orientaci ve vodě, skokům do vody, šipkám, hloubkovému potápění, sebezáchraně apod. Děti se všemu učí postupně, starší děti pak již zvládají plavání i bez rodičů.

Kde plaveme:

  • LUHAČOVICE  –  Městská plovárna

  • UHERSKÉ HARDIŠTĚ – Aquapark
  • UHERSKÝ BROD –  Aquapark Delfín
  • TRENČÍN – Kryowel Sihoť

MAPY ZDE → 

A O CO NÁM V NAŠEM PLAVÁNÍČKU JDE?

Především o celkovou adaptaci dětí na vodu a navození radosti z pohybu ve vodním prostředí.
Maminky a tatínci si s dětmi ve vodě hrají a dovádějí tak, že pak ani nevadí, když zůstane nějaká ta kapička na tvářičce. Využívají při tom různé hračky, říkanky, písničky či básničky, zaměřené na rozvoj psychomotorické stránky.

Děti se seznamují s vodičkou po všech stránkách, naučí se potápět a využívat orientaci pod vodou, správně dýchat do vody, splývat na zádech i na bříšku, používat plavecké pomůcky i základům plaveckých způsobů. Vyloví si hračku, proplavou kruhem, dají si s mámou či tátou pod vodou pusinku, skočí šipku, udělají kotrmelec či hvězdičku apod. Vše hravou a zajímavou formou, kdy i rodičům ukazujeme, co vše se dá s dětmi ve vodě dělat a jak s nimi správně pracovat

Chvilky, které děti společně s rodiči ve vodě prožívají, jsou nezapomenutelné. Voda se stává pro všechny skvělým kamarádem, který neubližuje, ale baví a ke kterému se i v budoucnu všichni rádi vracet.

Zavolejte nám

+420 608 863 417

Napište nám

babyclub_uh@volny.cz

Platební údaje

č. ú: 2111620690/2700

DO ZPRÁVY PRO PŘÍJEMCE UVEĎTE JMÉNO DÍTĚTE, DEN A ČAS PLAVÁNÍ

© 2023 FineNet – Na netu v pohodě