BABY CLUB UHERSKÉ HRADIŠTĚ

PLAVEJTE
S NÁMI

První krůčky do vody

Zavolejte nám

+420 608 863 417

Napište nám

babyclub_uh@volny.cz

Najdete nás

Šafaříkova 718, Uherské Hradiště

Co nabízíme

PLAVÁNÍ  KOJENCŮ, BATOLAT A DĚTÍ

Vaničkování

Plavání s rodiči

Plavání dětí

Aktuality

ZAHÁJENÍ KURZŮ V MĚSÍCI ZÁŘÍ NA BAZÉNECH:

 • LUHAČOVICE – ÚT 12. 9. + ČT 14. 9. 2023
  (Cena kurzu 1 800 Kč za 10 lekcí)
 • UHERSKÝ BROD – ST 27. 9. 2023
  (Cena kurzu 1 800 Kč za 10 lekcí)
 • UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Vzhledem k nadcházejícím opravám bazénu budeme termín zahájení kurzů ještě konkretizovat.
  (Cena kurzu 2 000 Kč 10 lekcí)

PROSÍME RODIČE, KTEŘÍ JEŠTĚ NEPOTVRDILI ÚČAST NA KURZU, ABY TAK UČINILI NEJPOZDĚJI DO 10. 8. 2023 Jinak budou volná místa nabídnuta dalším zájemcům.

MAMINKY A TATÍNCI !
Kurzovné uhraďte předem na účet 2111620690/2700 a do zprávy pro příjemce uveďte jméno dítěte, den a čas plavání.

Prosíme rodiče, aby si absenci nahradili ještě do konce školního roku, na září se nevyplavané lekce NEPŘEVÁDÍ! Zájemci o plavání opět po prázdninách, prosíme potvrďte účast nejpozději do 10.8. Po tomto datumu se bude počet dětí uzavírat a pracovat na časovém, harmonogramu skupinek!

PŘEJEM VŠEM RODIČŮM A MALÝM PLAVÁČKŮM KRÁSNÉ LÉTO, PLNÉ SLUNÍČKA A SPOUSTOU KRÁSNÝCH ZÁŽITKŮ.

Dárkový poukaz

Poukaz je platný pouze s dokladem o uhrazení buď celého kurzu nebo jeho části. Částku, za kterou chcete poukaz darovat, si můžete nastavit dle vlastního uvážení, rodiče pak doplatí jen rozdíl v kurzovném.

Maminky a tatínci!

Vítáme Vás na našich stránkách a zveme Vás do naší party malých vodníčků, která se neustále rozrůstá. Od 2 měsíců plaveme s dětmi nejdříve individuálně v rehabilitační vaně, od půl roku ve skupinkách v bazénu.

Děti se zajímavou formou seznámí s vodním prostředím – spolu si hrajeme i zpíváme, učíme polohám na bříšku i na zádech, orientaci, skokům do vody i potápění a s pomocí různých hraček i plaveckých pomůcek seznamujeme děti s prvními krůčky do vody. Vše je zaměřené na celkový psychomotorický vývoj – děti si zvykají na kolektiv, poznávají barvičky, tvary, zvuky, loví různé předměty, otužují se a při všech činnostech zapojují různé části tělíčka, které se ve vodním prostředí nenásilnou formou celkově posiluje.

Plavání je vhodné i pro děti, které potřebují odstranit nedůvěru z vody nebo kterým se pobyt ve vodním prostředí doporučuje jako doplněk rehabilitace. Starší děti pak učíme správnou techniku plaveckých způsobů a to jak s rodiči, tak i bez rodičů.

Chcete-li si i Vy s dětmi ve vodě zadovádět, užít spoustu legrace, naučit něco nového a dát svým dětem něco navíc, rádi Vás mezi námi uvidíme.

Dovolte, abych se Vám představila

Jmenuji se Jitka Slivečková a již 30 let se věnuji plavání miminek, kojenců a batolat, poradenství v oblasti psychomotorického vývoje a manipulace s nejmenšími, výchovy a masáží dětí.

Již tenkrát jsem věděla, že plavání je jednou z nejlepších činností, které mohu svým dětem dát a vodní prostředí se pro nás stalo krásnou příležitostí spolu trávit čas.

Po získání kvalifikace se mi podařilo přesvědčit všechny instituce o přínosu této aktivity na organismus dětí a získané zkušenosti tak předávat dalším rodičům a jejich dětem. Společně pak mohou prožívat chvíle, plné radosti, citu a lásky, kteří naši nejmenší tolik potřebují.

Vaničkování

Vaničkování je určeno pro miminka od 6. týdne a probíhá zhruba do 5 měsíců dítěte. Jedna vanička trvá zhruba 30-60 minut (doba ve vodě 10-30 minut), záleží na věku a náladě miminka :). Lze zakoupit jednotlivou lekci nebo celý kurz vaničkování, který má 5 lekcí a je za zvýhodněnou cenu.

Kurzy plavání kojenců a batolat

Tyto kurzy mohou navštěvovat miminka s rodiči od ukončeného 5. měsíce až do 3-4 let (závisí to individuálně na každém dítěti, odkdy zvládne přechod na kurzy bez rodičů). Kurzy jsou rozděleny podle věku a v kurzu je vždy maximálně 6 – 7 dětí.

Kurzy plavání dětí bez rodičů

Kruzy jsou vhodné pro děti od 3 do 6 let. Děti již plavou samy bez rodičů ve vodě. Kapacita dětí v kurzu je maximálně 6-7 dětí. Děti jsou do kurzů rozděleny dle věku a zkušeností.

Rozpis a ceny plaveckých kurzů pro děti v Uherském Hradišti a okolí

Ceny kurzů

Cena lekcí v rehabilitační vaně

1 lekce / 320 KčUherském Hradišti
1 lekce / 300 Uherském Brodě

Cena se odvíjí od výše nájmu prostor.
Doporučený počet lekcí je 6-10 (podle děťátka).
Poskytujeme i doklad na pojišťovnu.

RODIČE NOVOROZEŇÁTEK SRDEČNĚ ZVEME, PŘIJĎTE SE NA NÁS PODÍVAT! (nutno se předem nahlásit)

Cena lekcí v bazénu

Cena za 10 lekcí je:

 • v Uherském Hradišti 2 000 Kč (AQUAPARK)
 • v Uherském Brodě 1 500 Kč (AQUAPARK DELFÍN)
 • v Luhačovicích 1 500 Kč (MĚSTSKÁ PLOVÁRNA)
 • s možností náhrady v případě absence během kurzu

Číslo účtu: 2111620690/2700

Dárkový poukaz

Poukaz je platný pouze s dokladem o uhrazení buď celého kurzu nebo jeho části. Částku, za kterou chcete poukaz darovat, si můžete nastavit dle vlastního uvážení, rodiče pak doplatí jen rozdíl v kurzovném.

Zavolejte nám

+420 608 863 417

Napište nám

babyclub_uh@volny.cz

Najdete nás

Šafaříkova 718, Uherské Hradiště

Rozpis kurzů

UHERSKÉ HRADIŠTĚ – Aquapark čtvrtek: Plaveme 15.00 – 18.00 hod.
sobota: Plaveme 08.30 – 11.00 hod.
Velký bazén 9.00 – 10.00 hod.
UHERSKÝ BROD – Aquapark Delfín středa: Plaveme 08.30 – 11.30 hod.
v zábavném bazénu
LUHAČOVICE – Městská plovárna úterý: Plaveme 14.00 – 16.00 hod.
v zábavném bazénu
čtvrtek: Plaveme 12.00 – 15.00 hod.
v zábavném bazénu

Náhrady

 1. Po předchozí domluvě se dají zmeškané lekce nahradit v kurzu jiný den s jinou skupinkou.
 2. Pokud dítě vydrží a je-li to možné, může si odplavat 2 lekce za sebou.
 3. V případě absence můžou rodiče do lekcí po předchozí domluvě bezplatně poslat i své přátele nebo rodinné příslušníky s dítětem či staršího sourozence dítěte.
 4. Náhrada se počítá i v případě, že se starší sourozenec nezúčastní organizovaného programu, ale využívá bazén a veškeré pomůcky bezplatně pro vlastní plavání – NUTNO předem nahlásit !
 5. Každý náš plaváček si může přijít bezplatně zaplavat do našich středisek ve všech městech, kde působíme.
 6. Pokud dítě pokračuje v dalším hrazeném kurzu, může si v něm nahradit absenci i zpětně z předcházejícího kurzu.
 7. Jako náhradu nabízíme plavání samotným rodičům – každý si může přijít v Uherském Hradišti bezplatně zaplavat do velkého bazénu – vždy v SO 9,00-10.00 hod

Uherské Hradiště, Uherský Brod, Luhačovice, Brumov-Bylnice, Trenčín

Kde plaveme?

Nabídka plavání batolat a dětí v Uherském Hradišti

Plavání v rehabilitační vaně

Děti jsou do vaniček zařazovány co nejdříve po přihlášení a podle režimu děťátka.

S kojeneckým plaváním je vhodné začít ihned po porodu, nejdříve v domácím prostředí (jedná se spíše o koupání a jemnou manipulaci s děťátkem ve vodě) a od 2 měsíců v rehabilitační vaně, kde jsou vytvořeny podmínky pro plavání s již tak malým děťátkem. S dětmi pracujeme ve vaničkách:

 • Budova OBZOR Stará Tenice v Uh. Hradišti
 • REHABILITAČNÍ ODDĚLENÍ POLIKLINIKY v Uherském Brodě
 • SPORTOVNÍ STŘEDISKO RADOSTOVÁ v Luhačovicích (při dostatečném počtu dětí)

Plavání v rehabilitační vaně je činnost individuální, každé děťátko je jiné a každému je potřeba se věnovat samostatně.

Každé miminko pak chodí plavat v určitý den a čas, který si s maminkami a tatínky domluvíme.

S dětmi pracujeme v poloze na zádech i na bříšku, kde nadnášeny vodou zapojují a procvičují různé části tělíčka. Povídáme si s nimi, zpíváme, masírujeme, otužujeme atd. Dětem tak poskytujeme spoustu nových podmětů pro vnímání,které by jinak nepoznaly. V žádném případě by však neměli rodiče doma jakkoliv experimentovat a zkoušet s děťátkem plavat bez jakýchkoliv znalostí problematiky. Navazuje se tak na období prenatálního vývoje dítěte v plodové vodě a rodiče se sami mohou přesvědčit o dalším kladném působení vodního prostředí na vývoj děťátka. I tak malé děti snáší pobyt ve vodě velmi dobře a ani pozdější potápění jim nečiní žádné problémy.

Plaváníčko je vhodné i pro děti předčasně narozené, s ochablými částmi tělíčka nebo jinými vývojovými odchylkami – slouží jako doplněk rehabilitačního cvičení.

Je však nutné vždy pracovat pod vedením zkušené instruktorky, která rodičům ukáže a vysvětlí, jak mají při manipulaci s dítětem správně postupovat. Každý prvek si musí dítě nejprve v plné míře osvojit, než naváže na další, o něco složitější. Trpělivost rodičů přináší ovoce, jen pomalé a citlivé zacházení s dítětem je korunováno úspěchem.
Rodičům ukazujeme i správné úchopy při nošení děťátka a manipulaci s miminkem, povídáme si o vlivu porodu a reakcích dětí na různé podněty, o psychomotorickém vývoji, výživě, dětských nemocech, cvičení a celkovému přístupu k miminku. Rádi Vám odpovíme na jakékoliv dotazy.

Uherské Hradiště, Uherský Brod, Luhačovice, Brumov-Bylnice, Trenčín

 • PLAVÁNÍ DĚTÍ od půl roku do předškolního i školního věku s rodiči
 • KROUŽKY PLAVÁNÍ bez rodičů pro děti od 3 let.

A O CO NÁM V NAŠEM PLAVÁNÍČKU JDE?

Především o celkovou adaptaci dětí na vodu a navození radosti z pohybu ve vodním prostředí.
Maminky a tatínci si s dětmi ve vodě hrají a dovádějí tak, že pak ani nevadí, když zůstane nějaká ta kapička na tvářičce. Využívají při tom různé hračky, říkanky, písničky či básničky, zaměřené na rozvoj psychomotorické stránky.

Děti se seznamují s vodičkou po všech stránkách, naučí se potápět a využívat orientaci pod vodou, správně dýchat do vody, splývat na zádech i na bříšku, používat plavecké pomůcky i základům plaveckých způsobů. Vyloví si hračku, proplavou kruhem, dají si s mámou či tátou pod vodou pusinku, skočí šipku, udělají kotrmelec či hvězdičku apod. Vše hravou a zajímavou formou, kdy i rodičům ukazujeme, co vše se dá s dětmi ve vodě dělat a jak s nimi správně pracovat

Chvilky, které děti společně s rodiči ve vodě prožívají, jsou nezapomenutelné. Voda se stává pro všechny skvělým kamarádem, který neubližuje, ale baví a ke kterému se i v budoucnu všichni rádi vracet.

Fotogalerie

Plavání ve vaně

Plavání pod vodou

Básničky pro nejmenší

Žabky žabky žabičky,
skočte si do vodičky,
už tam kvetou lekníny,
jsou to krásné květiny.

Žába leze do bezu,
já tam za ní polezu.
Kudy ona, tudy já,
budeme tam oba dva.

Skákala žabka přes potok,
ze břehu na břeh hop a skok,
povídal jí rak, skočím taky tak,
spletl si to, skákal naopak.

Leze ráček po jezeře
leze ráček po řece,
leze zpátky, nohy krátký
a přece nám uteče.

Žába leze po žebříku,
natahuje elektriku.
Nejde to, nejde to,
necháme to na léto.

Sluníčko, sluníčko
veliká kuličko,
vykul se na nebe,
smutno je bez tebe.

Čtyři žabky rosničky
odřely si nožičky.
Není jim moc do skoku,
chladí s i je v potoku.

Klapy klap já jsem čáp,
nachytám si spousty žab.
Žáby se mě lekly,
do louže utekly.

Já jsem malý bubeníček,
bubnuju si na pupíček.
Já jsem malý bubeník,
bubnuju si na pupík.

Padá padá vodička,
padá padá z nebíčka.
Dělá cáky cáky, přinesly ji mraky.
Cáky cáky z oblohy
padá deštík stonohý.
Každá malá kapka jak kočičí tlapka.

Leze šneček podél meze,
svůj domeček s sebou veze.
Jestli na něj někdo sáhne
do domečku hned se vtáhne.

Máme hrnec veliký,
vaříme v něm knedlíky.
Až ten hrnec upadne,
knedlík z něho vypadne.

Korálky se rozsypaly,
do všech koutů utíkaly.
Kde je najdu, kde je mám,
jak je všechny posbírám.

Leze ježek jen se třese,
jablíčko si domů nese.
Polez ježku, polez zpátky,
vrať jablíčko do zahrádky.

Zasadíme semínko,
zalejeme malinko
a z tohoto semínka,
vyroste nám květinka.

Zavolejte nám

+420 608 863 417

Napište nám

babyclub_uh@volny.cz

Najdete nás

Šafaříkova 718, Uherské Hradiště