Provozní řád plaveckých kurzů
BABY CLUB Uherské Hradiště

 

PROVOZNÍ ŘÁD A HYGIENICKÉ ZÁSADY:

 

Vypracované paní Jitkou Slivečkovou a okresní hygieničkou v Uherském Hradišti MUDr. Zdenkou Skulovou.

Prosíme všechny maminky a tatínky o jejch dodržování:


 1. Vždy dostatečně dlouhou dobu před zahájením plavání jsou veškeré prostory vyčištěny, vydesinfikovány a připraveny na plavání i bezpečné zabezpečení dětí před i po plavání.
 2. Veškeré předměty, které v BABY CLUBU používáme (hračky, plavecké pomůcky, dětské židličky, nočníčky, přebalovací podložky atd.) jsou rovněž předem hygienicky zabezpečeny.
 3. Voda v bazénu projde před zahájením provozu recilkulací a úpravou vody dle norem.
 4. Před zahájením lekce je rodič povinen přijet včas kvůli dostatečnému uskutečnění hygieny a klidné přípravy na vstup do bazénu.
 5. S kočárky se možné přijet až k šatnám a ponechat na určeném místě.
 6. Před vstupem do prostor bazénu bude mít každý rodič i každý další návštěvník povinnost se vyzout.
 7. BABY CLUB se zavazuje používat hračky a plavecké pomůcky pouze omyvatelné a bez jakýchkoliv otvotů, kde by se časem mohly vyskytnout nežádoucí bakterie.
 8. Po použití budou hračky vyčištěny, vysušeny a uloženy na vhodné místo.
 9. Rodiče mají v šatnách k dispozici odpadkové koše na pleny a pro své děti omyvatelné podložky na přebalování. dětské židličky i nočníčky, které je každý rodič po použití povinen vynést a vyčistit.
 10. Před vstupem do bazénu je každý rodič povinen se osprchovat a umýt řádně celé tělo, popřípadě použít koupací čepici.
 11. Maminky musí vstupovat do vody bez makeupu.
 12. Také každé dítě musí projít povinou očistou, rodič vždy využije vrozeného reflexu dítěte a počká, až se dítě před vstupem do bazénu vymočí.
 13. Každé dítě musí používat dětské plavečky s přiléhavou gumičkou kolem nožek, které rodiče předem řádně vyperou nebo speciální plenu do vody. Pokud si ji rodiče opomenou s sebou vzít, je možné ji pořídit i přímo u instruktorek před zahájením každé lekce.
 14. Povinností každého rodiče je i informovat o kurzu plavání svého dětského lékaře.
 15. Do bazénu nebude mít přístup dítě ani rodič, trpící jakoukoliv infekční chorobou, dále dítě, kterému lékař pobyt v bazénu ze zdravotních důvodů nedoporučí a každý, kdo nebude dodržovat hygienické zásady v plném rozsahu. Při sebemenším podezření na jakékoliv onemocnění infekčního charakteru u rodiče či dítěte, nebude účastníkům vstup do prostor bazénu umožněn.
 16. Každý další návštěvník bazénu se MUSÍ převléct do plavek.
 17. Na osobní věci jsou k dispozici košíky z umělé hmoty, tašky se musí nechat v šatně.
 18. Také instruktorky, které jsou s rodiči a dětmi v přímém kontaktu, se zavazují dodržovat předchozí hygienické zásady v plném rozsahu.
 19. Na okraji bazénu mají rodiče k dispozici čtverečky buničité vaty v hygienickém obalu na utření případného nosního sekretu u dítěte.
 20. Kvůli zachování kapacity bazénu se může vstupovat do bazénu pouze v určený čas, ne dříve.
 21. S dítětem plave vždy jen jeden rodič.
 22. Po skončení lekce je každý rodič povinen své dítě opláchnout, použít prostředek proti vysoušení pokožky, vysušit ouška a zabezpečit dítě proti prochladnutí, zejména v oblasti lebeční a bederní.
 23. Před odchodem domů je důležitá adaptace v prostorách bazénu (rodiče využívají tento čas na popovídání a aby si děti ještě pohrály).
 24. Při zjištění jakéhokoliv nedostatku nebo pokud bude rodič cokoliv potřebovat, je možné se s požadavkem obrátit na instruktorky BABY CLUBU
 25. S veškerými těmito zásady se musí rodiče předem seznámit a svým podpisem potvrdí jejich dodržování.
 26. Pokud nebude některý rodič respektovat některou z těchto zásad, bude muset ukončit návštěvu kurzu bez nároku na jakékoliv vrácení kurzovného.

Před nástupem do kurzů budou všichni rodiče informováni o provozních podmínkách specifických pro jednotlivá plavací střediska.