Nabídka plavání batolat a dětí v Uherském Hradišti

 

Plavání v rehabilitační vaně

 

Děti jsou do vaniček zařazovány co nejdříve po přihlášení a podle režimu děťátka.

 
 
S kojeneckým plaváním je vhodné začít ihned po porodu, nejdříve v domácím prostředí (jedná se spíše o koupání a jemnou manipulaci s děťátkem ve vodě) a od 2 měsíců v rehabilitační vaně, kde jsou vytvořeny podmínky pro plavání s již tak malým děťátkem. S dětmi pracujeme ve vaničkách:
 
  • Budova OBZOR Stará Tenice v Uh. Hradišti
  • REHABILITAČNÍ ODDĚLENÍ POLIKLINIKY v Uherském Brodě
  • SPORTOVNÍ STŘEDISKO RADOSTOVÁ v Luhačovicích (při dostatečném počtu dětí)
 
Plavání v rehabilitační vaně je činnost individuální, každé děťátko je jiné a každému je potřeba se věnovat samostatně.

Každé miminko pak chodí plavat v určitý den a čas, který si s maminkami a tatínky domluvíme.
 
 
 
Plavecký výcvik dětí Uherské Hradiště
 
 
 
 
S dětmi pracujeme v poloze na zádech i na bříšku, kde nadnášeny vodou zapojují a procvičují různé části tělíčka. Povídáme si s nimi, zpíváme, masírujeme, otužujeme atd. Dětem tak poskytujeme spoustu nových podmětů pro vnímání,které by jinak nepoznaly. V žádném případě by však neměli rodiče doma jakkoliv experimentovat a zkoušet s děťátkem plavat bez jakýchkoliv znalostí problematiky. Navazuje se tak na období prenatálního vývoje dítěte v plodové vodě a rodiče se sami mohou přesvědčit o dalším kladném působení vodního prostředí na vývoj děťátka. I tak malé děti snáší pobyt ve vodě velmi dobře a ani pozdější potápění jim nečiní žádné problémy.
 
Plaváníčko je vhodné i pro děti předčasně narozené, s ochablými částmi tělíčka nebo jinými vývojovými odchylkami - slouží jako doplněk rehabilitačního cvičení.
 
Je však nutné vždy pracovat pod vedením zkušené instruktorky, která rodičům ukáže a vysvětlí, jak mají při manipulaci s dítětem správně postupovat. Každý prvek si musí dítě nejprve v plné míře osvojit, než naváže na další, o něco složitější. Trpělivost rodičů přináší ovoce, jen pomalé a citlivé zacházení s dítětem je korunováno úspěchem.
 
Rodičům ukazujeme i správné úchopy při nošení děťátka a manipulaci s miminkem, povídáme si o vlivu porodu a reakcích dětí na různé podněty, o psychomotorickém vývoji, výživě, dětských nemocech, cvičení a celkovému přístupu k miminku. Rádi Vám odpovíme na jakékoliv dotazy.
 

Plavání v bazénu

 

Uherské Hradiště, Uherský Brod, Luhačovice, Brumov-Bylnice, Trenčín

 
 
  • PLAVÁNÍ DĚTÍ od půl roku do předškolního i školního věku s rodiči
  • KROUŽKY PLAVÁNÍ bez rodičů pro děti od 3 let.
 
 

A O CO NÁM V NAŠEM PLAVÁNÍČKU JDE?

 
 
Především o celkovou adaptaci dětí na vodu a navození radosti z pohybu ve vodním prostředí.
Maminky a tatínci si s dětmi ve vodě hrají a dovádějí tak, že pak ani nevadí, když zůstane nějaká ta kapička na tvářičce. Využívají při tom různé hračky, říkanky, písničky či básničky, zaměřené na rozvoj psychomotorické stránky.

Děti se seznamují s vodičkou po všech stránkách, naučí se potápět a využívat orientaci pod vodou, správně dýchat do vody, splývat na zádech i na bříšku, používat plavecké pomůcky i základům plaveckých způsobů. Vyloví si hračku, proplavou kruhem, dají si s mámou či tátou pod vodou pusinku, skočí šipku, udělají kotrmelec či hvězdičku apod. Vše hravou a zajímavou formou, kdy i rodičům ukazujeme, co vše se dá s dětmi ve vodě dělat a jak s nimi správně pracovat.
 
 
 
Ukázka natáčení plavání pod vodou
 
 
 
 
Chvilky, které děti společně s rodiči ve vodě prožívají, jsou nezapomenutelné. Voda se stává pro všechny skvělým kamarádem, který neubližuje, ale baví a ke kterému se i v budoucnu všichni rádi vracet.